שכנים למען שכנים הגיע לקריית אונו

המיזם החדש "שכנים למען שכנים" , נועד לתת מענה לאוכלוסייה המבוגרת ולשמור עליה באמצעות השכנים בימי קורונה.

מי שמובילה את המיזם היא  עו"ד תמר גמליאל -יו"ר ומקימת הוועדה לזכויות קשישים בלשכת עורכי הדין.  מטרת המיזם לוודא שאף קשיש לא נשכח בבית בלי מוצרים חיוניים שהוא צריך או לחלופין מסכן את עצמו ויוצא לא מוגן לסופר או לסידורים פשוט כי אין מי שיעזור לו או לה. תמר מניעה את הפרויקט הארצי בתמיכת לשכת עורכי הדין שמאמצת את המיזם ופורשת עליו את חסותה. במסגרת המיזם בכל בניין יבדקו הדיירים שיכולים עם השכנים הקשישים האם הם צריכים עזרה לקנות משהו, ספר עיתון או סתם ידרשו בשלומם.

לדברי עו"ד תמר גמליאל- יו"ר ומקימת הוועדה לזכויות קשישים בלשכת עורכי הדין , ״יש הרבה גופים שמסייעים לקשישים כמו ׳לתת׳ ו׳דור לדור׳, והם עושים עבודת קודש, אבל יש קשישים רבים שבכלל לא מוכרים לרווחה או לארגונים האלה ועל כן לא יכולים לקבל כל עזרה. אם כל אחד מאיתנו יבדוק עם השכן הקשיש שלו אם הוא בסדר, אם הוא צריך עזרה או אפילו ישוחח איתו בטלפון וידרוש בשלומו, נצמצם את החשיפה של הקשישים להידבקות בנגיף הקורונה ונבטיח שלנוכלים בכלל לא תהייה הזדמנות לעשוק קשישים במצוקה ובייחוד בתקופה הקשה הזאת שכולנו מצויים בה".

ומוסיפה "מספיק שכל אחד מאיתנו יציע עזרה לשכנים שלו – יכתוב בקבוצת הווטסאפ של הבניין, יתלה מודעה על לוח המודעות, ידפיס מכתב ויכניס מתחת לדלת, מכתב שאומר –  אני השכן שרוצה לעזור – בקניית מצרכים מהסופר, מבית המרקחת או רק כדי להציע ספר או עיתון. דאגנו להכין מודעה שתורגמה לרוסית, ערבית, אנגלית, פולנית, גרמנית וספרדית ובקרוב נוציא גם תרגום לאמהרית. כשהרעיון הוא להפיץ את זה לכמה שיותר מתנדבים".

Like this article?

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב whatsapp
Share on Whatsapp

Leave a comment